Попередня КАФЕДРА ДИФЕРЕНЦІАЛЬНИХ РІВНЯНЬ заснована у 1953 на механіко-математичному факультеті. Завідували кафедрою: проф. Я.Лопатинський (1953-63), доц. В.Костенко (1963-74), проф. О.Бобик (1974-79), доц. З.Мельник (1979-83), проф. С.Лавренюк (1983-99), проф. М.Іванчов (1999-2019), проф. М.Бокало (2019-2020).
Кафедра забезпечувала викладання курсів: диференціальні рівняння, диференціальні рівняння та рівняння математичної фізики, рівняння в частинних похідних, додаткові розділи сучасної математики, варіаційне числення і методи оптимізації,; спецкурсів: елементи теорії узагальнених функцій та її застосування до диференціальних рівнянь; додаткові розділи звичайних диференціальних рівнянь; обернені задачі для рівнянь параболічного типу; еліптичні рівняння в просторах Соболєва; еволюційні рівняння, асимптотичні методи в теорії диференціальних рівнянь, стохастичні диференціальні рівняння, вступ до нелінійних гіперболічних диференціальних рівнянь, основи класичної теорії рівнянь параболічного типу, крайові задачі теорії вартості цінних паперів, задачі з вільними межами для параболічних рівнянь. Кафедра вела спеціалізації з рівнянь математичної фізики (1988-2003); математичної економіки та економетрики (1998-2005); диференціальних рівнянь (2003-2020).
Основні напрямки наукових досліджень кафедри: задачі без початкових умов для еволюційних рівнянь і систем та мішані задачі для еволюційних рівнянь і систем з виродженням (проф. М.Бокало, проф. О.Бугрій); обернені задачі для параболічних рівнянь та систем (проф. М.Іванчов); спектральна теорія диференціальних операторів, квантова механіка, сингулярно збурені крайові задачі (проф. Ю.Головатий); задачі для рівнянь з дробовими похідними; крайові задачі у просторі узагальнених функцій (проф. Г.Лопушанська); прямі та обернені задачі для гіперболічних рівнянь та систем в областях з фіксованими і вільними межами (доц. Р.Андрусяк).
У різні роки на кафедрі працювали акад. НАНУ І.Скрипник, проф. В.Скоробогатько, проф. М.Расулов, проф. М.Мартиненко, проф. Б.Пташник, проф. О.Бобик, доц. С.Гавеля, доц. М.Волошина, доц. А.Марковський, доц. Б.Лаврук, доц. Є.Парасюк, доц. Г.Гупало, проф. А.Вольперт, ст.викл. Ф.Замалетдінова.
Кафедрою підготовлено 2 монографії
- Крайові задачі у просторі узагальнених функцій D’ (Г.Лопушанська. 2002);
- Inverse problems for equations of parabolic type (M.Ivanchov. 2003).
та 30 підручників і навчальних посібників, зокрема:
- Основи лінійної алгебри (Я.Лопатинський. 1959);
- Рівняння математичної фізики (М.Бокало. 1994)
- Курс диференціальних рівнянь (С.Лавренюк. 1997);
- Вступ до теорії рівнянь у частинних похідних (М.Іванчов. 2004);
- Збірник задач з рівнянь у частинних похідних (Н.Гринців, М.Іванчов, Н.Пабирівська. 2011);
- Диференціальні рівняння (Ю.Головатий, В.Кирилич, С.Лавренюк. 2011);
- Основи диференціальних рівнянь: теорія, приклади та задачі (О.Бугрій, Н.Процах, Н.Бугрій. 2011);
- Диференціальні рівняння та рівняння математичної фізики (Г.Лопушанська, О.Бугрій, А.Лопушанський. 2012).
На кафедрі була аспірантура з диференціальних рівнянь. За роки існування кафедри її співробітниками виконано і успішно захищено 6 докторських дисертацій (С. Лавренюк, М. Іванчов, Г. Лопушанська, М. Бокало, О. Бугрій та Ю. Головатий). Випускниками кафедри захищено 53 кандидатські дисертації.
Попередня КАФЕДРА ТЕОРЕТИЧНОЇ ТА ПРИКЛАДНОЇ СТАТИСТИКИ заснована у 1999 на механіко-математичному факультеті. Завідував кафедрою проф. Я.Єлейко (1999-2020).
Кафедра була випусковою і забезпечувала підготовку фахівців освітнього рівня бакалавр та магістр за напрямком «Статистика» в межах галузі знань «Математика та статистика». Підготовка спеціалістів забезпечувалася читанням таких вибіркових дисциплін (дисципліни вільного вибору студента):
- теорія вибору і прийняття рішень;
- теорія мартингалів у фінансовій математиці;
- теорія надійності і статистичного контролю якості;
- аналіз даних за допомогою Python;
- моделі ризику та їх застосування.
Кафедра забезпечувала читання на факультеті таких курсів:
При кафедрі діяла аспірантура. Підготовка аспірантів здійснювалася за спеціальністю 112 «Статистика» галузь знань 11 «Математика та статистика». Випускниками кафедри захищено 11 кандидатських дисертацій.