На кафедрі теорії функцій і функціонального аналізу діють:
Львівський міжвузівський семінар з функціонального аналізу.
Керівники семінару: проф. Сторож О. Г., доц. Микитюк Я. В.
Час засідання: вівторок 15.05, ауд. 372, гол. корпус ЛНУ, вул. Університетська, 1 (на час карантинних обмежень відбувається онлайн на платформі TEAMS)
Оголошення семінарів можна знайти в розділі НОВИНИ кафедри ТФФА
Семінар був заснований на початку 60-х років минулого століття професором Владиславом Елійовичем Лянце (його початкова назва – семінар зі спектральної теорії лінійних операторів). На ньому ділилися своїми досягненнями багато відомих вчених (як українських так і закордонних). Серед них – член кореспондент НАН України М. Л. Горбачук, який неодноразово згадував, що шлях до великої науки йому відкрив В. Е. Лянце. На семінарі заслуховувалися і продовжують заслуховуватись кандидатські і докторські дисертації.
Львівський міський семінар з теорії аналітичних функцій.
Керівники семінару: проф. Скасків О.Б., проф. Чижиков І.Е.
Час засідання: четвер 15.05, ауд. 379, гол. корпус ЛНУ, вул. Університетська, 1. (на час карантинних обмежень відбувається онлайн на платформі ZOOM)
Оголошення семінарів можна знайти в розділі НОВИНИ кафедри ТФФА
Науковий семінар з теорії аналітичних функцій на механіко-математичному факультеті Львівського університету у тому форматі, в якому він працює до цього часу, започаткував у 1965 році професор кафедри теорії функцій і функціонального аналізу А.А.Гольдберг (Лауреат першої державної премії в галузі науки і техніки в незалежній Україні, 1992) і очолював його аж до 1996 р. Учасниками наукового семінару в різні роки захищено близько 100 дисертацій, в тому числі за час від 1995 р. понад 10 докторських дисертацій на спеціалізованій вченій раді у Львівському національному університеті ім. Івана Франка, яка створена на основі цього семінару. Від 1997 р. до 2016 р. керівниками наукового семінару були спільно професори А.А. Кондратюк і О.Б. Скасків, а з 2016 по 2020 співкерівники — професори О.Б. Скасків, М.В. Заболоцький, П.В. Філевич, І.Е. Чижиков. В різні роки учасниками наукового семінару були професори O.E Eremenko (Purdue University, USA), S. Ivashkovich (Universit´e de Lille-1, France) М.М. Шеремета (Заслужений діяч науки і техніки України, ЛНУ ім. І.Франка), А.З. Мохонько (Львівська політехніка), А.І. Бандура (Івано-Франківський національний університет нафти і газу), А.Д. Кузик (Львівський державний університет безпеки життєдіяльності) , В.М. Дільний (Дрогобицький державний педуніверситет) , Б.В. Винницький, Я.В. Васильків. Доповіді на семінарі робили математики не лише зі Львова та його околу в рамках держави, але й з різних університетів далеко поза межами України, зокрема, з США, Англії, Німеччини, Норвегії. Фінляндії, Франції, Канади, Польщі, Литви, Хорватії.
Скасків О.Б.:Проводив наукові дослідження спільно з С.Р. Скасківим, Долинюк М.М., А.І.Бандурою, Д.Ю.Зікрачем, Л.О.Шаповаловською, А.О.Куриляком, І.Є.Овчарем, С.І. Панчук, О.М. Трусевич, О.Ю.Тарновецькою, Н.І.Стасів, Н.В.Петречко, В.Л. Цвігуном, В.П. Баксою. Предметом дослідження були асимптотичні властивості різноманітних об’єктів, що зустрічаються в аналізі.
Сторож О. Г.: Теорія розширень лінійних операторів і лінійних відношень
Чижиков І. Е.: У межах робочого часу вивчав спільно з М. Войтович зростання лебегових середніх M-субгармонічних функцій в одничній кулі. В термінах їхньої міри Грішина описано їхню асимптотичну поведінку. Разом Н.Семочко досліджував розв’язки лінійних диференціальних рівнянь довільного зростання.
Микитюк Я. В.: Прямі та обернені спектральні задачі, обернені задачі теорії розсіяння, нелінійне перетворення Фур’є
Головата О. М.: Зіркові, опуклі та близькі до опуклих ряди Діріхле та їх застосування до дослідження розв’язків деяких диференціальних рівнянь з експоненціальними коефіцієнтами.
Кудрик Т. С. : Основи аналізу, нестандартний математичний аналіз, застосування нестандартних методів у математичному і функціональному аналізі.
Христіянин А. Я.: Властивості мероморфних функцій в неоднозв’язних областях, узагальнені локсодромні та еліптичні функції
Притула Я. Г.: Майже періодичні функції. Збіжність рядів Фур’є. Наближення майже періодичних функцій. Історія математики
Сущик Н. С.: Прямі та обернені спектральні задачі, обернені задачі теорії розсіяння, нелінійне перетворення Фур’є
Луківська Дз. В.: Узагальнені локсодромні та еліптичні функції
Трухан Ю. С.: Досліджував властивості аналітичних функцій обмеженого l-індексу та геометричні властивості розв’язків заданих диференціальних рівнянь.
Коренівська О. З.: Зростання цілих і субгармонійних функцій. Метод Фур’є