Навчально-наукова лабораторія комп’ютерної механіки

  • Про лабораторію
  • Співробітники
  • Дослідження

Про лабораторію

Навчально-наукову лабораторію комп’ютерної механіки механіко-математичного факультету створено наказом Ректора Львівського національного університету імені Івана Франка № 0-180 від 7 грудня 2016 року.

Діяльність лабораторії регламентується чинним законодавством України, Статутом Університету, Правилами внутрішнього розпорядку Університету, Колективним договором Університету, наказами Ректора та Положенням про навчально-наукову лабораторію комп’ютерної механіки Львівського національного університету імені Івана Франка.

Завдання

Основними завданнями Лабораторії є забезпечення на належному організаційному та матеріально-технічному рівні навчального процесу для підготовки фахівців з теоретичної та прикладної механіки на механіко-математичному факультеті, ведення наукових досліджень у галузі сучасних технологій прикладної математики.

У лабораторії встановлено 12 комп’ютерів для забезпечення проведення навчальних лабораторних і практичних занять з нормативних курсів «Інформатика і програмування», «Алгоритми обчислювальних процесів», «Об’єктно-орієнтоване програмування», «Програмне забезпечення», «Бази даних та інформаційні системи», «Комп’ютерна механіка композитів», «Математичне моделювання механічних процесів і систем», «Комп’ютерна графіка», «Пакети прикладних програм», «Методи обчислень», «Методи оптимізації», «Дослідження операцій», спецкурсів кафедри механіки та навчальної (обчислювальної) практики студентів-механіків.

В лабораторії створено належні умови для наукових досліджень здобувачів вищої освіти під час виконання завдання науково-дослідної практики та кваліфікаційних робіт.






Співробітники

завідувачШЕВЧУК Сава Павловичзавідувач
інженер 1 категоріїДРАПАКА Володимир Олексійовичінженер 1 категорії
інженер 1 категоріїЯЦИК Ігор Миколайовичінженер 1 категорії
інженер (сумісник)ВАСИЛИШИН Андрій Володимировичінженер (сумісник)

Дослідження

Навчально-наукова лабораторія комп’ютерної механіки (ауд. 271)

Стенди з статичного тензометрування:

  1. Шарнірно оперта консольна балка;
  2. Балка рівного опору;
  3. Визначення пружних характеристик ізотропного матеріалу за допомогою тензодавачів опору на основі досліду на поперечний згин балки рівного опору;
  4. Визначення перерізувальної сили на основі досліду на поперечний згин балки;
  5. Визначення напружень в пакеті пластин (ресори) при згині;
  6. Визначення модуля зсуву на основі досліду на кручення;
  7. Визначення головних напружень в деформованому тілі за допомогою розеток тензодавачів;
  8. Сумісна дія згину з крученням;
  9. Визначення напружень в циліндричній оболонці.

Прилади: Вимірювальна тензометрична система СІІТ-3 (надалі система рис.1) призначена для вимірювання вихідних сигналів тензорезисторів (тензодавачів) і представлення результатів у цифровому вигляді. Система застосовується у різних галузях науки і техніки пов’язаних з дослідженням напружено-деформованого стану тіл та конструкцій.

Рис. 1.

Рис.1.

До цієї системи під’єднані всі роботи.