Семінар кафедри АТОМ

08.09.2023 | 13:04

В середу 13 вересня о 15:05 (о online режимі) відбудеться науковий семінар кафедри АТОМ, на якому виступить Тарас Мокрицький з доповіддю “Напівгрупи часткових порядкових ізоморфізмів частково впорядкованих просторів” за матеріалами дисертації на здобуття наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю 111 Математика.

У дисертації дослідженно напівгрупи які є узагальненями біциклічного моноїда. Основну увагу приділено моноїду M порядкових ізоморфізмів головних фільтрів скінченного степення натуральних чисел з порядком добутку. Доведено, що кожна гаусдорфова трансляційно-неперервна топологія на моноїді M є дискретною і описано вкладення моноїда  M в компактно-подібні топологізовні напівгрупи. Доведено, що довільна гаусдорфова локально компактна топологія з неперервними зсувами на моноїді M з приєднаним нулем є або компактною або дискретною. Для довільного нескінченного кардинала κ описано алгебричні властивості моноїда порядкових ізоморфізмів головних фільтрів сигма маленького добутку κ копій впорядкованої множини натуральних чисел.