Відкрито 50-е просте число Мерсенна

Учасники GIMPS (Great Internet Mersenne Prime Search), проекту добровільних обчислень з пошуку простих чисел Мерсенна, підтвердили відкриття нового найбільшого простого числа. В десятковому записі воно складається з 23 249 425 знаків; в книзі із записом цього числа було б близько семи тисяч сторінок.

Прикладна нумерологія числа 2018

Як і кожне натуральне число (а є ще цілі, раціональні, алгебраїчні, ірраціональні, трансцедентні, комплексні, кватерніони, октави Келі, p-адичні числа), число 2018 має деякі властивості, які в сукупності трансформуються у такий прогноз 2018 року: він буде вельми успішним!

Світові ресурси безкоштовної онлайн-освіти

Втомилися шукати курси і ходити по семінарах від регіональних «гуру» і «викладачів»? При цьому хочете покращити свої знання англійської, але немає можливості оплатити дистанційну освіта в іноземному університеті? Нічого страшного: до Ваших послуг понад 40 сайтів, які дозволяють прослуховувати і дивитися онлайн-лекції безкоштовно по цілому спектру спеціальностей і напрямків.

History of mathematics

Taught by Professor N. J. Wildberger, this course provides an overview of the history of mathematics, in 17 lectures; meant for a broad audience, not necessarily mathematics majors.

Наука над науками

Про те, що вивчає і як нині розвивається математика, в ефірі науково-популярної програми «Всесвіт» радіостанції «Голос Києва» розповів завідувач відділу алгебри і топології Інституту математики НАН України член-кореспондент НАН України Юрій Дрозд.