Кафедра математичного і функціонального аналізу

  • Про кафедру
  • Співробітники
  • Викладацький розклад
  • Методичні матеріали
  • Новини

У 1939 році у Львівському університеті було дві кафедри аналізу: аналізу I – завідувач Стефан Банах і аналізу II – завідувач Гуго Штейнгауз. У серпні 1944 року на їх базі утворено кафедри математичного аналізу, завідувач Стефан Банах, і теорії функцій, завідувач Владислав Орліч. Першою після смерті С. Банаха завідував Володимир Левицький, а другою після від’їзду до Познаня В. Орліча у 1945 році Олександр Кованько. У 1948 році ці кафедри були об’єднані під керівництвом О. Кованька. У 1951 році була утворена кафедра теорії функцій і теорії ймовірностей, якою керували Лев Волковиський у 1951-1955 роках, Іван Соколов у 1955-1973 роках.

Обидві кафедри у 1973 році були об’єднані у кафедру теорії функцій і функціонального аналізу. Завідувачем кафедри до 1991 року був Владислав Лянце. У різні часи на кафедрі працювали А. Гольдберг, І. Соколов, М. Шеремета, А. Кондратюк, І. Песін, Д. Потягайло, К. Костенко, Д. Хлебніков, Я. Притула, Я. Микитюк, О. Сторож, М. Михалюк, М. Заболоцький, Г. Чуйко, О. Скасків, М. Федик, Я. Васильків, Т. Мельник, Л. Юрчук, Т. Кудрик, А. Панасюк.

Внаслідок поділу у 1991 році було утворено кафедри: математичного і функціонального аналізу та теорії функцій і теорії ймовірностей. Завідувачами першої кафедри були Владислав Лянце у 1991-1992 роках, Андрій Кондратюк у 1992 – 2016 роках, з 2016 року – Ярослав Микитюк.

Кафедра забезпечує викладання загальних курсів: математичний аналіз, теорії міри та інтеграла, функціональний аналіз, історія та методологія математики, а також спеціальних курсів для спеціалізації «Математичний та функціональний аналіз».

Головні напрями наукових досліджень кафедри: асимптотичні властивості мероморфних і субгармонійних функцій, метод рядів Фур’є, теорія дзета-функції Рімана, теорія розширень і теорія збурень лінійних операторів, спектральна теорія операторів, застосування методів нестандартного аналізу до функціонального аналізу, теорія майже періодичних функцій, історія математики.

 

Співробітники

Викладацький розкладМетодичні матеріали

 

Видано монографії:

Introduction to Nonstandart analysis (V. Lance, T. Kudryk. Lviv, 1998); Meromorphic functions in multiply connected domains (A. Kondratyuk and Ilpo Laine, Joensuu. Lviv, 2006);

Опубліковано навчальні посібники:

Елементи нестандартного аналізу (В. Лянце, Т. Кудрик. Львів, 1992; 1996); Нестандартні методи у функціональному аналізі (В. Лянце, Т. Кудрик, Г. Чуйко. Львів, 1997); Лекції з теорії міри та інтеграла Лебега (В. Лянце, Т. Кудрик, Г. Чуйко. Львів, 1999); Лекції з функціонального аналізу (В. Лянце, Т. Кудрик, Г. Чуйко. Львів, 2000); Вступ до нестандартної теорії ймовірностей (В. Лянце, Г. Чуйко. Львів, 2002); Лекції з математичного аналізу (О. Сторож, М. Заболоцький, С. Тарасюк. Львів, 2003); Вступ до основ математики  (В. Лянце, Т. Кудрик, Г. Чуйко. Львів, 2005); Вступ до теорії операторів (В. Лянце, Т. Кудрик, Г. Чуйко. Львів, 2005); Функціональний аналіз (В. Лянце, Т. Кудрик, Г. Чуйко. Львів, 2007); Математичний аналіз (М. Заболоцький, О. Сторож, С. Тарасюк. Львів, 2008); Задачі з теорії міри і функціонального аналізу (О. Сторож. Львів, 2009); Опуклі, гармонійні та субгармонійні функції (А. Бридун, О. Бродяк, Я. Васильків, А. Христіянин. Львів, 2011);

Методичні вказівки:

Микитюк Я. В., Сторож О. Г. Методичні вказівки до вивчення курсу “Функціональний аналіз “. – Львів, вид-во Львів ун-ту, 1984. – 24 с.; Микитюк Я. В., Сторож О. Г. Методичні вказівки до теми “Компактні оператори та інтегральні рівняння”. – Львів, вид-во Львів ун-ту, 1989. – 16 с.

 

ЗМІНИ ДО ПОЛОЖЕННЯ ПРО МЕХАНІКО-МАТЕМАТИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ

29.11.2017 | 00:08

Шановні працівники і студенти механіко-математичного факультету!

Для напрацювання змін до Положення про наш факультет рішенням Конференції трудового колективу схвалено утворити комісію, до складу якої кожна кафедра делегує по одному науково-педагогічному працівнику і студентське самоврядування - одного студента.

Запрошуємо всіх до обговорення проекту Положення про факультет, участі в роботі комісії та просимо надсилати свої зауваження, побажання за адресою: yishchuk@lnu.edu.ua або dmmf@lnu.edu.ua

Читати »