Методика викладання математики, інформатики і механіки

Тип: На вибір студента

Кафедра: механіки

Навчальний план

СеместрКредитиЗвітність
93Іспит
95Іспит

Опис курсу

Курс “Методика викладання математики, основ інформатики та механіки” є одним з фундаментальних курсів, які лежать в основі педагогічної освіти спеціаліста та маґістра з фахом “механік”. В цьому курсі для студентів-механіків механіко-математичного факультету передбачається подати основи методики викладання математики та основ інформатики у середній загальноосвітній школі і, на додаток, теоретичної механіки в інших навчальних закладах, виробити в студентів основні навички розв’язування методичних завдань, що виникають у педагогічній роботі. Студенти повинні опанувати основні принципи роботи вчителя, викладача точних дисциплін, навчитися ґрунтовно готуватися до уроку, вивчити документацію, яку повинен вести вчитель, вміти готувати методичний матеріал для уроків, контрольних робіт, атестацій тощо, правильно оцінювати рівень знань учнів.

Використовується матеріал курсів математичного аналізу, алгебри й аналітичної геометрії, інформатики та програмування, теоретичної механіки а також курсів педагогіки та психології. Отримані знання надалі використовуються студентами під час проходження педагогічних практик та роботі в навчальних закладах.

Рекомендована література

 1. Бевз Г. К. Методика викладання математики. – К.: Вища шк., 1989.
 2. Жовнір Я. М., Євдокимов В. І. 500 задач з методики викладання математики. – Харків: Основа, 1997.
 3. Жолдак М. І. Комп’ютер на уроках математики: посібник для вчителів. – К.: Техніка, 1997.
 4. Слєпкань З. І. Методика викладання математики. – К.: Педагогічна преса, 2002.
 5. Проект державного стандарту з математики. // Математика в школі. – № 1, 1998.
 6. Погорєлов О. В. Геометрія: Підручник для 7–11 кл. середньої школи – К.: Освіта, 1999.
 7. Шкіль М. І., Слєпкань З. І., Дубинчук О. С. Алгебра і початки аналізу: Пробний підручник для 10-11 кл. середньої школи – К.: Зодіак-ЕКО, 1995.
 8. Симонович С. Информатика. Базовый курс. – С.-П.: Питер, 2003.
 9. Бухгольц Н. Н. Основной курс теоретической механики. В 2-х т. – М.: Наука, 1972.
 10. Божидарник В. В., Величко Л. Д. Методика розв’язування і збірник задач з теоретичної механіки. – Луцьк: Надстир’я, 2003.
 11. Бать М. И., Джанелидзе Г. Ю., Кельзон А. С. Теоретическая механика в примерах и задачах. В 3-х т. – М.: Наука, 1990.

Навчальна програма

Завантажити навчальну програму