Динаміка та міцність машин (для механіків)

Тип: Нормативний

Кафедра: механіки

Навчальний план

СеместрКредитиЗвітність
96Іспит

Лекції

СеместрК-сть годинЛекторГрупа(и)
932професор Опанасович В. К.МТХ-51

Практичні

СеместрК-сть годинГрупаВикладач(і)
932МТХ-51професор Опанасович В. К.

Опис курсу

При вивченні спецкурсу студенти ознайомляться з методами визначення власних частот коливань  пружних систем з однією і двома ступенями вільності при відсутності і наявності опору, а також із практичним використанням цих результатів у техніці. Навчаться визначати власні частоти поздовжніх, поперечних та крутильних коливань стрижнів  при різних умовах закріплення  стрижня. Встановлять вплив  зовнішнього навантаження на коливання  пружних  систем. Ознайомляться з наближеними методами по визначенню власних частот різних систем. Виходячи з коливання пружної системи з необмеженою  кількістю ступенів вільності, переконаються як отримати коливання  тіла з однією ступінню  вільності з врахуванням і без врахування  маси  пружного елемента. Навчаться визначати напруження у пружній системі  з врахуванням  динамічних  процесів.  

На практичних заняттях навчаться застосовувати теоретичні результати при дослідженні  коливальних процесів у різних стрижневих  системах при відсутності і дії зовнішнього навантаження.

Вивчення спецкурсу вимагає знання загальних курсів: опору матеріалів та елементів будівельної  механіки, теоретичної механіки, рівнянь математичної фізики, диференціальних рівнянь, математичного  аналізу, алгебри.

Рекомендована література

  1. Тимошенко С.П. Колебания в инженерном деле. – М. 1959.
  2. Феодосьев В.И. Сопротивление материалов. -М.: Физматгиз, 1970. 544 с.
  3. Пановко Я.Г., Губанова М.М. Устойчивость и колебания упругих систем. – М. 1979.

Навчальна програма

Завантажити навчальну програму